RODZAJE RĘKAWÓW FOLIOWYCH
Wyroby z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w wielu zastosowaniach przemysłowych, a także w handlu oraz w życiu codziennym. Wynika to z ich wysokiej trwałości, niewielkiej masy oraz przystępnej ceny, a także różnorodności, jeżeli chodzi o kształt, rozmiar, walory użytkowe czy kolor. Spośród różnych towarów powstających z tego materiału największą popularnością cieszą się zwłaszcza wszelkiego rodzaju worki foliowe. Powstają one na ogół z przygotowywanych wcześniej rękawów foliowych, a ich sprawdzonym producentem jest firma Fol-Plast. Przekonajmy się, czym one są i zobaczmy, jakie ich warianty są używane najpowszechniej.
CZYM SĄ RĘKAWY FOLIOWE?
Rękawy foliowe to półprodukty wykonane przez odpowiednie uformowane materiału i nadanie mu takiej postaci, jaka ułatwi uzyskanie gotowego wyrobu. Najczęściej służą one do przygotowania różnych rodzajów woreczków, worków oraz toreb, a także opakowań jednostkowych przydatnych w przemyśle spożywczym i handlu, a niekiedy również w innych branżach. Rękawy są po wytworzeniu nawijane na kartonowe gilzy, a następnie zgrzewane, perforowane lub cięte. W zależności od potrzeb do ich produkcji używa się rozmaitych tworzyw, jednak na ogół jest to polietylen wysokiej gęstości (HDPE), a niekiedy także niskiej (LDPE) lub średniej (MDPE). Do przerobu rękawów niezbędne są zgrzewarki kątowe, będące na ogół częścią linii pakujących.
JAKIE SĄ RODZAJE RĘKAWÓW FOLIOWYCH?
Rękawy foliowe różnią się od siebie pod względem swego kształtu. Najpowszechniej używane są rękawy proste, mające postać spłaszczonej rury. Dostępne są także rękawy z zakładkami, czyli częściami swego obwodu wywiniętymi do środka. Oferuje się też półrękawy, gdzie folia jest złożona na pół, ale przeciwległe krańce nie są połączone. Półrękawy występują też jako wersje z zakładkami, a więc przerwą ulokowaną na środku dłuższego boku.